►Když jde vše podle plánu, stala se někde chyba...◄
tumblr_mlxzrc1KpZ1qlbnsco1_500.gif (500×250)

Let Draka

7. prosince 2012 v 19:54 | Mononoke-chan |  Povídky
Tu je má povídka s názvem Let Draka. Já miluju draky, tak tu takových krátkých povídek na téma 'Draci' bude víc :)
Najdete ji v celém článku...


Vzduch. Oblaka. Toho všeho chtějí všichni dosáhnout, ale jen málo tvorů to dokáže. Hmyz může létat, ale není ve vzduchu v bezpečí. Ptáci mohou létat, ale ani ti nejsou v bezpečí. Mouchu může lapit malý pták. Malého ptáka uloví dravec. Ale kdo uloví dravce? Jsou velicí a létají si, kde chtějí. Jsou ve vzduchu nejmocnějšími predátory? Ne. Dravec letí vysoko na nebi a nevšimne si tvora, který ladně pluje nad ním. Když si ho zpozoruje, je už příliš pozdě. Střemhlav se vrhá k lesu, aby se ukryl, ale proti takto silnému, hbitému a rychlému tvorovi nemá šanci. Kloužou oba vzduchem, a když už si dravec myslí, že je v bezpečí, roztáhne křídla, aby zmírnil let. Avšak nejmocnější tvor vzduchu ho lapí. Malé sousto, ale zažene největší hlad. Nad špičkami stromů rozevře svá mohutná křídla a plynule vyrovná střemhlavý let. Jediné máchnutí těchto křídel dostane tvora několik stop výš. Pak se ozve hlas. Řev, který rve uši a ohlašuje, kdo je pánem vzduchu.
Drak. Vzdušný zabiják. Ve vzduchu je neporazitelný. Drak dokáže letět rychleji, než jakýkoliv tvor běhá, plave či létá. Dokáže tak náhle vyrovnat let, jako se volně pustit k zemi. Nebojí se, neb má ostrý zrak jako žádné jiné zvíře. Nebojí se, neb má ocas, který ho vždy správně navede. Nebojí se, protože je drak. V letu můžou bojovat. Když se svádí bitva dvou draků, je to nepřehledná spletitost dvou dračích těl, která se od sebe odpojí jenom tehdy, chtějí-li do sebe se vší silou narazit. Když si dva draci chtějí utvrdit svoji oddanost, chytí se svými pařáty. Letí střemhlav dolů, k tvrdé zemi. Letí z nejvyšších oblak a hledí si do očí. Nepouští se. Křídla mají pevně u těla, aby letěli co nejrychleji. Narazí? Nikdy. Jenom pár stop nad zemí se pustí, aby jediným máchnutím křídel srovnali let. To je pravá oddanost draků. Ta vydrží věčnost, kterou potvrdí let draků.
Let draků není jenom o tom, dostat se co nejvýše, ale také vydržet co nejvíce. Je to o volnosti a svobodě. Spousta lidí a zvířat závidí těmto mocným tvorů. Pánům nebes, které lidé nazvali prostým, ale silným slovem.
Draci…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | 7. prosince 2012 v 19:59 | Reagovat

Miluju draky též :D ty jejich křídla...
Hezká povídka..

2 Lairai Lairai | 7. prosince 2012 v 23:36 | Reagovat

pěkná povídka :D sice povídky mají mít příběh..ale zajímavé.No mně to hrozně připomnělo skyrim :D že jak se ozve řev,tak první co mě napadne "skyriiim!" xD

3 Akemi no Hoshi Akemi no Hoshi | Web | 8. prosince 2012 v 10:14 | Reagovat

Ahoj ruším pozastavení :D a vracím se s novým blogem

PS. ta povídka se ti moc moc povedla, krásně jsi popsala jejich charakter a hrdost :)

4 Miku a Asa Miku a Asa | Web | 8. prosince 2012 v 10:33 | Reagovat

Krásne bože vidieť tak skutočného draka :D No síce by nás zožral, ale asi by to za to stálo nie? :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter