►Když jde vše podle plánu, stala se někde chyba...◄
tumblr_mlxzrc1KpZ1qlbnsco1_500.gif (500×250)

Vylíhnutí Draka

9. prosince 2012 v 16:44 | Mononoke-chan |  Povídky
Opět malá povídka o tom, jak se dívce vylíhne její drak. Ano, miluju Paoliniho Odkaz Dračích Jezdců ^^ takže...je to tak napůl jako z jeho světa :)


Drak čeká na svého jezdce, nebo se vylíhne jako divoký drak. Co z toho si vybrat? Mít partnera-mé-duše-a-srdce, nebo se na nikoho nevázat? Co bych si měl vybrat? Matka však řekla, že dovolí, aby se stal drakem jezdce. Desetiletí se neobjevil nikdo, kdo by se malému dráčkovi líbil…Až jednou, malá, smělá, ale zato odvážná dívka s čistým srdcem se dotkla vejce.
Kdo jsi? Položila celou dlaň na vejce. Dovolili jí, aby tu strávila pár hodin. Nechali je o samotě. Dívka se pousmála a jezdila prstem po žilkách tmavě zeleného vejce. Něco zašeptala, ale drak jí nerozuměl. Co máš za lubem? Dívka jasným a tichým hlasem začala zpívat nějakou píseň. Nerozuměl jejím slovům, ale měla krásný hlas. Po chvíli poznal, že je to ukolébavka. Nevěděl proč, ale z těch slov cítil volnost a svobodu…jako kdyby se vznášel v oblacích. Tak moc toužím vidět nebe...
Když se znovu dotkla dlaní vejce, dráček uvnitř se pohnul. Zády se opřel o jednu stěnu a tlapkami naproti ní. Pořádně se vzepřel a ozvalo se malé lupnutí. Dívka překvapeně hleděla na zelené vejce, které se jí kymácelo v klíně. Dráček znovu zabral a na hladkém povrchu dutého kamene se objevila prasklina. Ještě jednou... Prasklina se zvětšila, až se kus skořápky odlomil. Na děvče vykoukla malá tlapka s miniaturními drápky. Měla sto chutí mu pomoci ven, ale věděla, že to drak musí udělat sám. Netrvalo však dlouho, než se díky dalším puklinám odlomil větší kus skořápky. A další. A ještě další. Nakonec dráček rozevřel malinkatá křidélka a vejce se rozbilo úplně.
Děvče se s úsměvem dívalo na miniaturního tvorečka na čtyřech nožkách, jak si prohlíží křidélka, jež mají blány trochu světlejší barvy než zbytek těla, které se třpytilo jasnou, tmavou zelenou. Když malé stvoření spatřilo osobu, díky níž se vylíhl, trochu nemotorně k ní docupital. Hleděli si do očí-pronikavé, smaragdové oko do usmívajícího se světle zeleného oka. Dráček zavětřil, když mu nabídla svojí pravou ruku. Vycenil na ní zoubky, lekneš se mě? Ale děvče se jenom usmálo a dlaň přiblížilo asi na dva centimetry od jeho hlavy. Dráček ji očuchal a pak oba zavřeli oči, když se dotkli.
Takový pocit ještě dívka nikdy nezažila… Bylo to, jako by se zvětšila i zmenšila zároveň. Pocítila v sobě příval energie a znovu se podívala na dráčka. Ten na ni jednou mrkl a vydrápal se jí po rukávu tuniky až na rameno. Otevřel malou tlamičku a zařval. Byl to legrační zvuk, jako když se lvíče učí řvát. Děvče vstalo a s drakem se vydali ven... Dobrodružství, máš se na co těšit!!! Zakmital jazykem, aby ochutnal vzduch a slabounce, i když ze všech sil, zařvalo do světa, že je tu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Míša♥ ♥Míša♥ | E-mail | Web | 9. prosince 2012 v 18:08 | Reagovat

To je nádherné :D To bolo zlatučké jak sa začal liahnuť, :3 Jak mus pievala tú uspávanku.

2 Lee Uchiha Lee Uchiha | Web | 9. prosince 2012 v 18:22 | Reagovat

Krásný to bylo roztomilí.A ta ukolébavka ňuňuňu ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter